כוחם של בעלי התשובה בקהילת אביר יעקב

דולר לדולר

בקמפיין המוצלח שלה, הצליחה קהילת אביר יעקב להכפיל את התרומות שקיבלה והגיעה להישג מדהים!

 

אביר יעקב, בהנהגת הרב מרדכי אוירבך, היא קהילת בעלי תשובה בלב תל אביב. לאביר יעקב יש גם תלמוד תורה עבור ילדיהם של חברי הקהילה.

אופי הקהילה מורכב וצבעוני. הסגנון הוא מיינסטרים חרדי, כאשר הפעילות מתמקדת בכולל ובלימוד עם הרב. האוירה רגועה, ואין לחץ על החברים מלבד להשקיע כמה שהם יכולים.

מדובר בכ-120 משפחות ממרכז תל אביב, שמביאות עימן חברים נוספים מהערים סביב.

 

מטרה:

המוסד הותיק רצה לצאת במסע לגיוס תרומות לטובת הקהילה מבני הקהילה ומחוץ לה.

אסטרטגיה:

לאחר שהגדרנו את המטרה ביחד, פניתי כדי לחפש את הדרך הטובה ביותר להזכיר לבני הקהילה שהמקום נבנה למענם ולטובתם, ולכן יש מקום שהם יחזירו לרב טובה על כך ויסייעו בהבטחת המשך קיומה.

אסטרטגיה זו דורשת עדינות ברקימת הפתרון, שכן אנחנו אף פעם לא רוצים להישמע נואשים או חצופים מדי כשאנו מבקשים תרומות.

אתגר:

האתגר במימוש האסטרטגיה היה במציאת דרך להעצים את הצורך בתרומות באמצעות שימוש בשפה הנכונה כדי שלא לגרום לבני הקהילה להרגיש כמו נזקקים, או לארגון להישמע כאילו הוא לוחץ עליהם לתרום. מה שנקרא, הלכתי על חבל דק מאוד. במצבים כאלה, מילה אחת לא במקום יכולה להסיט לכאן או לכאן. 

פתרון:

מה שהנחה אותי בהפקת הסרט היה הרעיון שבעל תשובה מרגיש שונה ומיוחד מאלה שנולדו לתוך זה, וזאת מפני שהוא מוסר את עצמו יום יום בדרך שהוא בחר.

לפיכך, בחרתי להדגיש את ההתמודדויות של החוזרים בתשובה מהפן החיובי של המסירות, ולהעביר את המסר מהעיניים הכי מתקבלות (כי בעל התשובה ויתר על הכל חוץ מבני משפחתו שכל רצונו שיהיה להם טוב).

תוצאה:

בערב הקמפיין למען גיוס התרומות, הצליחה קהילת אביר יעקב לגייס התחייבות של 2 מיליון שקל למאצ'ינג. בנוסף, על כל דולר שחברי הקהילה גייסו הם קיבלו עוד דולר, כך יצא שבקמפיין עצמו הם גייסו למעשה סך תרומות של 2.8 מיליון דולר!

הטופס נשלח בהצלחה!

לצפייה בסטטוס על מאחורי הקלעים של ההפקות הגדולות לחצו כאן

תודה שהחכמתם אותנו!

כל סרט טוב מתחיל מפגישה,
לכן אני מאמין בלפגוש אנשים.
מלאו את הטופס ונתאם פגישה בהקדם!